Nasz zespół

Piotrek-1edit

Piotr Mikiciuk

Przez wiele lat pracowałem w dużej firmie IT na różnych stanowiskach. Chęć zmiany zainspirowała mnie do poszukiwań nowych wyzwań w życiu i powrotu do korzeni – kończyłem studia nauczycielskie na kierunku matematyka na UW. Od lat interesuję się zagadnieniami związanymi z edukacją i różnymi modelami szkoły. Połączenie chęci, pomysłu i możliwości oraz troski o przyszłość syna zaowocowało powstaniem Między Kropkami. Szkoły nowoczesnej, uzupełniającej tradycyjną szkołę o elementy, takie jak indywidualne nastawienie na potrzeby i zainteresowania każdego ucznia czy budowanie wewnętrznej motywacji dzieci poprzez jak największe ich angażowanie i wpływ na przebieg zajęć. Prywatnie nurkuję, żegluję, jeżdżę na rowerze.

Ula-1edit

Urszula Koss

Z zawodu jestem chemiczką z doktoratem obronionym na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuję jako nauczycielka w szkole podstawowej i liceum ogólnokształcącym. Od wielu lat współpracuję z Centrum Nauki Kopernik. Wielokrotnie brałam udział w piknikach naukowych i festiwalach nauki, przeprowadziłam setki pokazów naukowych, szkoliłam nowych animatorów, prowadzę warsztaty dla nauczycieli. Obserwowanie wpływu popularyzowania nauki na rozwój osobowości dzieci i dorosłych oraz towarzyszenie im w tym procesie to moja prawdziwa pasja. Dla Między Kropkami stworzyłam kilkadziesiąt scenariuszy zajęć oraz program nauczania.

Katarzyna-Andrejczuk2edit

Katarzyna Andrejczuk

Wiem, z czego zbudować solidny fundament, zarówno budynku, jak i w edukacji młodych ludzi. Wiedza na pierwszy temat pochodzi z ukończonego przeze mnie interdyscyplinarnego kierunku Inżynieria Materiałowa na Politechnice Warszawskiej, zaś ta druga umiejętność to połączenie teorii z 10-letnią praktyką w nauczaniu. Zaczynałam już na studiach, prowadząc spotkania z młodzieżą szkolną podnoszące kompetencje z nauk ścisłych: matematyki, chemii, fizyki. Obecnie pracuję jako animatorka i trenerka w Centrum Nauki Kopernik. Dużo satysfakcji sprawia mi praca z drugim człowiekiem i stwarzanie mu przestrzeni, w której samodzielnie może odkrywać. Prywatnie lepię z gliny, namiętnie rozwiązuje łamigłówki i zwiedzam odległe zakątki świata.

Walawenderedit

Jacek Walawender

Od lat tworzę i prowadzę warsztaty, pokazy, szkolenia, lekcje, gry, pikniki, wykłady oraz akcje miejskie. Działałem w wielu miejscach rozsianych po całej Polsce, a kilkukrotnie także za granicą, ze wszystkimi grupami wiekowymi, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów szkół podstawowych. Współpracowałem między innymi z Centrum Nauki Kopernik, Pracownią Nauki i Przygody oraz Otwartym Jazdowem. W czasie wolnym zdarza mi się tworzyć gry planszowe i czytać książki. Interesuję się filozofią, w szkole podstawowej zdobyłem dyplom młodego dżentelmena.

Magdalena-Panasedit

Magdalena Panas

Jestem młodą, energiczną osobą, na co dzień studentką trzeciego roku studiów inżynierskich na kierunku Ochrona Środowiska. W wolnych chwilach spełniam się jako animatorka w Centrum Nauki Kopernik. Praca z dziećmi i młodzieżą towarzyszy mi odkąd sama skończyłam lat 16. Początkowo trenowałam grupy taneczne, od kilku lat prowadzę warsztaty naukowe w warszawskich przedszkolach i szkołach. Największą radość podczas pracy sprawia mi kontakt z drugim człowiekiem i zadowolenie ze współpracy, jakie obie strony wynoszą. Wychodzę z założenia, że kluczem do wielu sukcesów są uśmiech, pewność siebie i zaangażowanie.

Oskar-Wojtynowski2edit

Oskar Wojtynowski

Jestem absolwentem Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Pierwsze kroki w nauczaniu stawiałem, prowadząc zajęcia karate już w wieku 15 lat. Jestem wieloletnim instruktorem sztuk walki, a w wakacje wychowawcą kolonijnym oraz kierownikiem na obozach sportowych i artystycznych dla dzieci i młodzieży. Na co dzień pracuję jako animator w Centrum Nauki Kopernik, opiekun w przedszkolu oraz udzielam się w działalności Mensy Polskiej. W wolnych chwilach siadam za perkusją lub łapię gitarę basową i razem z przyjaciółmi gram muzykę rockową.