· podręczny garaż ·

 

Przyszedł czas na prezenty. Najbardziej lubię, te robione samodzielnie… a to dlatego, że zastanawiając się nad tym, co też można zrobić na podarunek, myśli się bardzo dużo i intensywnie o obdarowywanej osobie. Chce się, żeby taki prezent był rzeczywiście powodem do radości, a już genialnie jest, jeśli uda się wymyśleć coś takiego, co będzie praktyczne i używane często. 

Tym razem, trzeba było wymyśleć prezent na 2 urodziny! Ach, jakże to poważna sprawa, taka uroczystość.

Wybór ostatecznie padł na podręczny garaż, czyli przenośną zabawkę/schowek na ukochane samochodziki. 

Zawsze można ją zabrać ze sobą i zawsze można rozłożyć, czekając np., aż starsza siostra skończy lekcję baletu, i będzie można wracać do domu. Inspiracją w tym przypadku okazał sie być blog http://homemadebyjill.blogspot.com/  gdzie jest dużo fajnych dziecięcych pomysłów.

 

Co potrzebujemy: 

  • 2 kawałki mocnej tkaniny (żeby garaż był sztywny i można było po nim jeździć samochodzikami) o wymiarach 25×40 cm (+ 1cm z każdej strony na szew). Jeden materiał, będzie widoczny po stronie zewnętrznej, a drugi jest bazą strony wewnetrznej.
  • 1 kawałek 40×15 cm  (z tego kawałka powstaną kieszonki na autka, u mnie to był jeans)
  • kawałek szarego filcu/ ciemnego sztywnego materiału o wym. 40×8 cm do uszycia drogi
  • pasek bialego filcu o grubości 1 cm do naszycia pasów na drodze
  • kawałek ozdobnej tkaniny do zrobienia aplikacji po zewnętrznej stronie 
  • rzep
  • taśma
  • farby akrylowe
  • papier do piecznia

 
 
Kawałek przeznaczony na kieszonki składamy na pół i przyprasowujemy. Następnie, przypinamy go szpilkami  do dolnej (dłuższej) krawędzi materiału – tego, który przeznaczyliśmy na stronę wewnętrzną (u mnie, to jest granatowy materiał). Potem zaznaczamy dodatkowo co 8 cm  linie szycia, które docelowo utworzą nam kieszonki na auta. Przyszywamy, pamiętając żeby zabezpieczyć mocniejszym szwem wejscia do kieszonek. Po przeszyciu, powinno to wyglądać podobnie.

 

 

Następnie szyjemy drogę. Do kawałka filcu/ciemnego (obszytego, by się nie strzępił) materiału przyszywamy wycięte z białego filcu pasy na rodze. Pasy (ok. 1cmx3-4cm) powinny być naszywate mniej więcej w odstępach, co 2 cm. Gdy droga jest gotowa naszywamy ją  równolegle do naszytych już kieszonek :) o tak 

 

 

 W ten sposób, niemalże mamy gotowy środek :) 

 

Zatem, zabieramy się za zewnętrzną stronę :)

Zaczynamy od wycięcia z materiału kształtu samochodu i 2 kółek (szablon poniżej), odkładamy na chwilkę. Nastepnie składamy materiał, który jest naszą zewnętrzną stroną garażu (ten o wymiarach 25×40 cm) na 4, tak jak będzie on składany finalnie i przypinamy do niego autko, tak żeby się znajdowało na środku (czyli w prawym dolnym rogu :)) naszywamy auto i koła, ozdabiamy jak nam sie podoba. Przyszwamy obok taśmę która będzie nam tworzyć zamykanie i rączkę i wszywamy rzep na taśmie i na materiale (rysunek poniżej). 

 

 

pozostaje nam już tylko zszycie obydwu kawałków razem (nie zapomnijcie o przewleczeniu i zawiązaniu nici najpierw). Zszywamy oba kawałki na lewej stronie do okoła pozostawiając około 5 cm niezaszytych, przez które będziemy mogli przewlec całość na prawą stronę. Gdy uda nam się już mieć wszystko na miejscu zaszywamy otwór (ręcznie/maszynowo, jak wolicie). Rozprasowujemy całość, głównie krawędzie i rogi, żeby nabrała kształtu i prawie gotowe! Pozostało jeszcze postawienie kropki nad i :) – czyli wycięcie z papieru do pieczenia szablonów cyferek i przy ich użyciu pomalowanie kieszonek farbami akrylowymi.

 

 

GOTOWE!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *